O značce Minalox

minalog_logo_black-01

 

Proč se mám rozhodnout pro výrobky Minalox?

 • Jedinečné vlastnosti

  24 Voltů - Hlavní výhodou napětí na 24V je bezpečnost, úspora energie a dlouhodobá svítivost.
  Stmívatelnost - Intenzitu světla přizpůsobujeme našim aktivitám v průběhu dne. V produktivním čase potřebujeme stimulovat organizmus výraznějším světlem, večer relaxujeme a doplňujeme energii v přítmí. Toto všechno dokážeme přizpůsobovat podle Vašich potřeb.
  Index CRI 90+ věrné podáni barev - Tento údaj označuje míru věrnosti umělého světla v porovnání se slunečním světlem. Čím vyšší CRI, tím se barvy jeví realističtěji. Pokud je index příliš nízký, světlo může způsobovat zkreslené vnímání, únavu a nižší koncentraci. Všechny výrobky Minalox disponují vysokým CRI.
 • Kvalita života

  Světlo má zásadní vliv na naše zdraví, náladu, výkonost ale i kvalitu odpočinku. Doprovází nás po celý den, od probuzení přes různé aktivity, kterým se věnujeme a spoluvytváří  tu správnou atmosféru. Pokud je to potřebné, stimuluje k výkonu nebo uvolňuje v čase odpočinku.
 • Výhodná cena

  Kvalita je pro nás klíčová, proto neděláme kompromisy a používáme pouze kvalitní materiály. Jak tedy dosáhneme příznivé ceny celkových řešení?
  Trik spočívá v kombinaci použitých technologií, které umožní jednodušší a tím pádem levnější řešení než běžně dostupné a využívané. Se zárukou až 5 let.

 

Produkty v nabídce

IMG_0033

Žárovky

Stmívatelné žárovky Minalox nabízíme jako jeden z mála výrobců s napětím 24 voltů. Velkou výhodou tohoto napětí je bezpečnost používání, žárovky nejiskří a nehrozí ani nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Zároveň jsou nízkoenergetické, čili šetří spotřebu energie a vyznačují se dlouhodobou životností – až 13 let při běžném používání v domácnosti. Dodáváme je s různými typy patic (E27, E14, GU10, G9) a nabídku neustále rozšiřujeme.

Intenzitu záření můžete dle libosti měnit – přidávat nebo ubírat, protože součástí instalačního řešení Minalox je technicky nenáročná elektronika stmívání. Stmívač můžete použít i na více světelných bodů současně, jelikož se instaluje na světelný okruh. Obrovským benefitem takového řešení je cena, která se pohybuje od 240 Kč na jeden okruh (u jiných dostupných řešení začíná cena na dvojnásobku a není kompatibilní s napětím 24V).

Stále rostoucí nabídka žárovek pokrývá různorodé požadavky na design, tvar, intenzitu, barvu světla a uspokojí tak i nejnáročnější klienty.

 

IMG_0031

Svítidla

Naše svítidla jsou nízkonapěťová (24V), což znamená, že jsou bezpečná pro používání, nehrozí ani rizika spojená se zasažením elektrickým proudem. Jsou šetrné ke spotřebě energie a vyznačují se dlouhodobou životností – až 13 let při běžném používání v domácnosti.

Výjimečným výrobkem ze svítidel Minalox je DUALWHITE s teplým bílým světlem s minimem modré složky (chromatičnost 1800K) a DUALWHITE s denním bílým světlem (chromatičnost 4500K). Nabízíme jej ve verzi zápustné (vhodné pro podhledy) nebo jako bodové osvětlení pro interiéry a exteriéry.

Světlo vyprodukované našimi svítidly splňuje všechny atributy vysoké kvality vyhledávané odborníky. Svítidla nabízíme ve verzi Single color v jednom barevném odstínu, nebo s nastavitelným spektrem svícení ve verzích DUALWHITE a RGBW, čili v odstínech bílé nebo v barevném spektru.

Svítidla Minalox jsou určena pro široké spektrum zákazníků, ať už hledáte to pravé osvětlení pro váš dům a zahradu, nebo podnikání a služby. Dodáváme je v designech a velikostech dle vašeho přání.

 

IMG_00322835-120-2700K_OFF_1000Px_1024x1024

LED pásy a LED panely

V naší nabídce naleznete LED pásy s různými výkony, sestavami a šířkami, díky čemuž jsou univerzální pro použití v rozličných typech interiérů.

Mezi LED pásy je vyhledávaným výrobkem MINALOX LS 2835 120CUT, jehož sestava umožňuje velkou variabilitu s důrazem na každý drobný detail, což zákazníci oceňují například při instalacích do nábytku. MINALOX LS 2835 120CUT, jakož i název výrobku naznačuje, lze zkracovat po každém čipu a přizpůsobit jej tak délkou a tvarem i náročnějším zákoutím interiéru. Opět si můžete zvolit typ produktu s ohledem na požadovanou výslednou barvu světla - odstín bílé, kterým doladíte atmosféru prostoru do dokonalosti.

LED panely vyrábíme také nízkonapěťové (24 voltů), což je rarita v této produktové kategorii. Největší výhodou nízkého napětí je bezpečnost při používání, nehrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Zároveň jsou nízkoenergetické, čili šetří spotřebu energie a vyznačují se dlouhodobou svítivostí, až 25 000 hodin. LED panely disponují nastavitelným spektrem svícení ve verzích DUALWHITE a RGBW, čili v odstínech bílé nebo v barevném spektru. Vyrábíme je s tenkým hliníkovým rámem vhodným i pro minimalistické interiéry a lze je použít jako hlavní nebo vedlejší osvětlení.

Další velkou výhodou našich řešení je sladění barevné teploty světla. Sáhnete-li po kombinaci LED výrobků, budete mít jistotu, že osvětlení bude v dokonalé souhře. Můžete si navolit nejen barevný odstín, ale dokonce i samotný výkon LED pásů, přesně tak, jak potřebujete.

 

Světlo našeho života

Představme si na úvod jednoduchý příklad – koloběh dne a noci v přírodě – střídání světla a tmy. Tímto koloběhem se přirozeně řídili naši předkové, během noci odpočívali – protože logicky po tmě je obtížné vykonávat jakoukoli práci, a naopak – za jasného bílého dne byli aktivní, lovili, pracovali. To je ovšem jen praktická stránka věci. Neméně podstatnou roli hraje i náš organismus a jeho fungování. Působením tmy nebo některých barevných spekter světla (světlo se skládá z více barevných složek) se do těla vyplavují hormony, které navozují potřebu odpočinku a spánku, to je přirozený chemický proces v lidském organismu. Pro bdělost a aktivní část dne naopak potřebujeme bílé světlo, především jeho modrou složku. Ta funguje doslova jako energizér.

Rovnice pro rovnováhu

Ideální model skladby dne představuje rovnice 16+8, tedy 16 hodin působení světla na lidský organismus určeného pro bdělou část dne a 8 hodin pro spánek. V přírodě tento ideální poměr nastává v našich zeměpisných šířkách kolem května. Květen je však jen jedním měsícem v roce, co to znamená pro život člověka během posledních měsíců? Inspiraci můžeme nalézt opět v minulosti u našich předků, kteří objevením ohně výrazně změnili poměr sil světla oproti tmě a prodloužili si tak bdělost. Pro vysvětlení, žárovky velmi dobře kopírují barevné spektrum ohně, takže lze ve zkratce říci, že v současnosti moderně využíváme poznatků našich předků a simulujeme přirozené světlo technicky. Teď už tedy víme, že umělým světlem můžeme prodloužit aktivní část dne podle našich potřeb.

Svět ale není černobílý a mezi světlem a tmou existuje zóna přechodu. Na příkladu dne je to čas těsně po východu slunce a před jeho západem. Toto světlo obsahuje převahu oranžových a červených složek a ty přirozeně stimulují organismus k probouzení nebo naopak k utlumování aktivity a relaxaci.

Příklad z praxe

Má-li být světlo naším loajálním a věrným sluhou a má vycházet vstříc našim potřebám, musí obsahovat správný mix barev. Zde se dostáváme k samé podstatě fungování světla. Opět si pomůžeme zjednodušeným ilustračním příkladem. Představme si velmi zaneprázdněného člověka, který má náročné zaměstnání a potřebuje pracovat 18 hodin denně. Sežene si silné žárovky s převahou modrého světla a bude si k práci svítit den i noc. Ze začátku bude stimulován k výkonu a nebude cítit únavu. Když však začne být unavený, ale světlo neztlumí, nedokáže si odpočinout a doba jeho odpočinku bude nedostatečná a nekvalitní. Po pár dnech bude dezorientovaný, unavený a neschopný nejen jakékoli práce, ale dokonce i odpočinku. Jaký je závěr? Z krátkodobého pohledu, pokud potřebujete práci nárazově dokončit, (světelná) stimulace k výkonu může pomoci. Z dlouhodobého hlediska je však mnohem výkonnější člověk, který i při vysokém pracovním nasazení pravidelně kvalitně odpočívá. A na tohle všechno má světlo klíčový vliv.