Pendant light 24V Dual White L1200 Up & Down 120W
Design pendant light on 24V DC with Dual White technology offers maximum lighting flexibility thanks to the combination of upper and lower illumination. The light provides uniform and pleasant light both downward and indirect lighting upward, creating a modern and comfortable atmosphere in the interior. Each lighting direction has a power of 60 W and can be controlled independently, allowing precise adjustment of light intensity and color temperature according to current needs. An ideal solution for offices, meeting rooms, kitchens, or modern living spaces.
| Category: | Pendant lights |
|---|---|
| Warranty: | 3 years |
| EAN: | Choose variant |
| Voltage: | 24V DC |
| Power: | 60W / 120W / 60W |
| Luminous flux: | 3944lm / 9491lm / 5109lm |
| Color temperature: | Range (2000K – 6000K) |
| Beam angle: | 120° |
| Dimmable: | Using a PWM dimmer |
| CRI: | Ra>90 |
| Body material: | Aluminium + PC diffuser |
| Dimension: | 1200 x 25 x 75mm |
| Cable lenght: | 1,5m |
| IP Rating: | IP20 |
| Certification: | CE, RoHS |
Wiring:
Red wire: +24V
Yellow wire: WW 2000K
Black wire: CW 6000K
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
