Garden light 24V Dual White W160 24W IP65
A stylish garden light on 24V DC with Dual White technology allows smooth adjustment of light temperature from warm to cold white. This way you can easily adapt the lighting to the current mood or space requirements.
The light is designed for outdoor use and thanks to IP65 protection it resists rain and dust. It is ideal for lighting gardens, pathways, driveways or terraces.
| Category: | Zahradní osvětlení |
|---|---|
| Warranty: | 3 years |
| EAN: | 8595740804107 |
| Voltage: | 24V DC |
| Power: | 12W / 24W / 12W |
| Luminous flux: | 670lm / 1579lm / 879lm |
| Color temperature: | Range (2000K – 6000K) |
| Beam angle: | 360° |
| Dimmable: | Using a PWM dimmer |
| CRI: | Ra>90 |
| Body material: | Aluminium + PVC |
| Dimension: | 160 x 57 x 600mm |
| IP Rating: | IP65 |
| Certification: | CE, RoHS |
Wiring:
Red wire: +24V
Yellow wire: WW 2000K
Black wire: CW 6000K
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
