Reflector 24V Dual White D65 18W IP65
The modern 24V DC LED spotlight with Dual White technology allows for a smooth change in light temperature from warm to cool white, making it easy to create the ideal atmosphere for any situation. It is ideal for outdoor lighting of gardens, paths, trees or facades.
The spotlight has a durable design with IP65 protection, so it can easily handle rain and more demanding outdoor conditions. Thanks to the included spike, it can be easily stuck into the ground and flexibly placed exactly where it is needed.
| Category: | Zahradní osvětlení |
|---|---|
| Warranty: | 3 years |
| EAN: | 8595740804008 |
| Voltage: | 24V DC |
| Power: | 9W / 18W / 9W |
| Luminous flux: | 798lm / 1782lm / 971lm |
| Color temperature: | Range (2000K – 6000K) |
| Beam angle: | 60° |
| Dimmable: | Using a PWM dimmer |
| CRI: | Ra>90 |
| Body material: | Aluminium + PVC |
| Dimension: | Ø65 x 95mm |
| IP Rating: | IP65 |
| Certification: | CE, RoHS |
Wiring:
Red wire: +24V
Yellow wire: WW 2000K
Black wire: CW 6000K
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
